Dikkat çeken anket! Türk halkı iç ve dış politikada tercihini yaptı

Araştırma şirketi Areda Survey yapılan araştırmada ,  Türk  halkının  dış  ve iç politikadaki tercihleri belirlendi. Araştırmada , Suriye'de güvenli bölge ,  S-400  , NATO'dan çıkma , Doğu Akdeniz'de doğalga

haber7
0

Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre Türklerin yüzde 95’i Suriye’nin kuzeyinde oluşturulması planlanan "güvenli bölge" konusunda Amerika’ya güvenmiyor.

Araştırma şirketi Areda Survey tarafından Sosyometre ağustos çalışması kapsamında , Türkiye’deki 81 il merkezinde , ilçelerde , 18 yaş üstü 7 bin 500 kişiyle S-400’ler , Suriyeli göçmenler , kadın cinayetleri , orman yangınları ve Suriye’nin kuzeyine kurulması planlanan güvenli bölge üzerine yapılan araştırmanın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre , Türklerin yüzde 91’i Suriye’nin kuzeyinde  Türkiye  ile Amerika’nın birlikte oluşturacağı güvenli bölge konusunda Amerika’ya güvenmiyor. Yüzde 77’si Türkiye’nin  S-400  savunma sistemlerini almasını destekliyor.

S-400 SAVUNMA SİSTEMİ NATO’YA TERCİH EDİLMELİ

Araştırmaya katılanların yüzde 77 ,5’i "Türkiye’nin  S-400  savunma sistemlerini almasını destekliyor musunuz?" sorusuna "evet" şeklinde cevap verdi. Karşı olanların oranı ise yüzde 22 ,5. Türkiye’nin  S-400  savunma sistemleri ile  NATO  arasında bir tercihe zorlanması durumunda , ankete katılanların yüzde 79’u NATO’dan çıkılmasından ve savunma sistemlerinin korunmasından yana bir tutum sergiledi.

DOĞU ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =