Gümüşhane'de kelebek yakalayan yabancı uyruklu 2 kişiye para cezası

Gümüşhane'nin  Torul  ilçesinde  kelebek  toplayan  İtalyan   uyruklu   Alessandro Floriani  ve  Macar   uyruklu   Balazs Benedek  , biyokaçakçılık suçlamasıyla yakalandı. 700 adet kelebeğe el konulurken , haklarında soru

haber7
0

Torul ilçesi  Bahçelik Köyü  nde 2 kişinin köy yolu üzerinde dağlık alanda izinsiz olarak  kelebek  yakaladıkları ihbarı üzerine jandarma ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Köye giden ekipler ,  İtalyan   uyruklu   Alessandro Floriani  ve  Macar   uyruklu   Balazs Benedek  in mor ışıklı akü ile çalışan bir düzenek kurduğu , bir kova aracılığı ile kelebekleri kova içerisine ve kavanozlara yerleştirdiklerini belirledi.

700  kelebek  ve düzeneklere el konulurken , 2 şüpheli gözaltına alındı.PARA CEZASI KESİLDİ Şüpheliler , hobi amaçlı  kelebek  yakalamak için düzenekleri kurdukları yönünde ifade verdi. 2 şüpheliye 2872 sayılı Çevre Kanunu na göre biyoçeşitliliğe zarar vermekten dolayı 60 bin 163 TL olmak üzere toplamda 120 bin 326 TL idari  para   cezası  kesildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: DHA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 4 =