Whataspp'ta vatandaşları tedirgin eden ses kaydı... AFAD'dan açıklama

Çeşitli platformlarda kötü niyetli kişilerin depremle ilgili dolaşıma soktuğu  ses  kaydına ilişkin AFAD'dan  açıklama  geldi.  AFAD  açıklamasında "Bir depremin gün ve saat verilerek önceden kestiril

haber7
0

İstanbul da meydana gelen 5 ,8 depremin ardından vatandaşlarda tedirginlik oluştu.

Sosyal medyada özellikle de Whatsapp gruplarında kötü niyetli kişiler vatandaşlara korku salmak için bir  ses  kaydını dolaşıma soktu. Dolaşan  ses  kaydında arama kurtarmada görev yaptığını iddia  eden  bir kişi bu gece uyarı yapıldığını ve mümkün olduğunca evlerde kalınmaması gerektiğini beliriyor.

Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün (AFAD) , platformlarda dolaşan bu  ses  kaydına ilişkin açıklama yaptı.  ses  kaydının yalanlandığı açıklamada  AFAD  şu ifadeleri kullandı:

"Bir depremin gün ve saat verilerek önceden kestirilmesi günümüz teknolojik imkanlarıyla mümkün değildir.

Vatandaşlarımızın sosyal medyada , özellikle Whatsapp gruplarında dolaşan asılsız bilgilere itibar etmemeleri , doğru bilgi için resmi kaynakları takip etmeleri rica olunur."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: HABER7 Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =