Norveç’te 200 bin litre yakıt bulunan Rus gemisi yandı

Rusya’dan çıkarak Norveç’in Tromso kenti limanına demirleyen , içerisinde  200  bin  litre  mazot  bulunan   Rus   gemisi  çıkan yangın sonucu kül oldu.

haber7
0

Rusya’nın Murmansk kentinden hareket ederek balık avına çıkan  Rus  balıkçı  gemisi  Bukhta Naezdnik , Norveç’in Tromso kentinde  bulunan  limana yakın bir noktada demirledi.  gemi  , bölgede çıkan fırtına nedeniyle zarar görmeye başlayınca yangın çıktı.

 

 

Tromso şehrinin sahil güvenlik ve itfaiye ekipleri tarafından gemideki yangının söndürülmesi için yoğun çaba sarf edildi. Yaklaşık 64 metre uzunluğundaki gemide  bulunan  29 mürettebattın tahliye edildiği , 27’sinin dumandan etkilendiği için hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Gemide  bulunan   200  bin litrelik mazot tankının patlama riski nedeniyle yeni bir acil durum yayınlanarak geminin 300 metre çevresinde güvenlik önlemleri alındı. Yakıtın denize akmaya başlamasına karşı alınan önlemlere  gemi  trafiği önlemleri de eklendi. Bölgeden geçen gemiler kontrol altında geçirilirken  yakıt  tankının patlama riskine karşı itfaiye ekiplerinin de hazırda bekletildiği öğrenildi.

 

 

Tromso şehrinde ise araç sürücüleri ve kentte yaşayanlar olası bir faciaya karşı uyarıldı. Yaşanan olayda geminin yan yattığı ve batmak üzere olduğu açıklanırken kaza ile ilgili tüm tedbirlerin alındığı ifade edildi. 

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =