Ruslar artık balkonlarda sigara içemeyecek

Rusya’da 1 Ekim’de yürürlüğe girecek yeni kanun ile Rusya’da  artık   otel  , apartman ve pansiyonların balkonlarında  sigara  içilemeyecek ve  mangal  yapılamayacak.

haber7
0

Rus hükümeti tarafından kabul edilen yönetmelik doğrultusunda Rusya’da hiç kimse istediği gibi  sigara  içip  mangal  yapamayacak.  Rusya   Acil  Durumlar Bakanlığı , Rus hükümeti tarafından onaylanan ve 1 Ekim’de yürürlüğe girecek olan yönetmelik ile ilgili açıklama yaparak , “Rusya Hükümeti tarafından güvenlik amacıyla bir dizi tasarı yönetmelik kabul edildi.  artık  yasalar çerçevesinde otellerin , apartmanların , pansiyonların , dairelerin balkonlarında veya sundurmalarında  sigara  içmek ,  ateş  yakmak ,  mangal  yapmak ,  barbekü  yapmak yasaklanıyor.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada , yönetmeliğin  sigara  içmek için oluşturulan  sigara  alanlarını kapsamadığı belirtilirken , olası yangın durumlarına dair alınan tedbirlere göre  sinema  salonlarında film başlamadan önce izleyiciler yangın konusunda bilgilendirilecek.

Hastanelerde ise binaların ilk katı sadece çocuklar ve ağır hastalar için tasarlanacak. Böylece olası bir yangında tahliyeler kolaylaşacak. Yasanın 1 Ekim’de yürürlüğe gireceği açıklanırken son çalışmaların  Rusya   Acil  Durumlar Bakanlığınca yapıldığı belirtildi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 1 =