ABD'den F-35 hamlesi! Türkiye konusunda geri adım attı

ABD'li Senatör Lindsey Graham ,  ABD  , Türkiye'yi  F-35  savaş uçağı üretim programına  geri  getirmeyi umduğunu söyledi.  ABD   Ankara  Büyükelçisi David Satterfield da Türkiye'nin stratejik bir m

haber7
0

ABD nin  Suriye  de terör örgütü YPG/PKK yı desteklemesi ve  S-400  lerin alımıyla ilgili bozulan ilişkilere ilişkin yeni bir açıklama geldi.

 

 

Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham  ABD  nin  Türkiye  yi kazanmayı umduğunu belirterek ,  Türkiye  ile daha stratejik ilişkiler kurabileceğimizi , onları  F-35  programına  geri  döndürmeye çalışacağımızı , belki de serbest ticaret programından bahsedeceğimizi umuyorum. dedi.

Öte yandan  ABD  nin  Ankara  Büyükelçisi David Satterfield de ,  Türkiye  nin sadece  Suriye  için değil , tüm bölge için de çok önemli bir müttefik olduğunu belirtti.

 

 

Satterfield , ABD’nin müttefiklik ilişkisi çerçevesinde alüminyum ve çelik için gümrük vergilerini azaltması önerisinde bulunarak , iki ülkenin ticaret hacminin 100 milyar dolara yükseltilebileceğini belirtti.

 ABD  STRATEJİK MÜTTEFİKİNİ KAYBETMEKTEN KORKUYOR   Sputnik İntrnational a konuşan Emekli Hava Kuvvetleri Korgeneral Erdoğan Karakuş ve siyaset analisti Ceyhun Bozkurt ,  ABD  makamlarının son açıklamalarını yorumladı.

Karakuş a göre  ABD  nin  F-35  programında  geri   adım  atmamasının nedeni ,  ABD  nin  Türkiye  gibi stratejik bir müttefiki kaybetmekten korkması.

ABD’nin , Orta Doğu’daki çıkarları için Türkiye’yle iyi ilişkiler sürdürme isteğine dikkat ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 4 =