İngilizlerden Türkiye sözleri: Çok fantastik

Tatil için Muğla'nın turistik ilçelerine gelen ve tur operatörü Thomas Cook'un iflası sonrası tahsis edilen uçaklarla ülkelerine dönen İngiliz turistler , gördükleri misafirperverlikten dola

haber7
0

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü  Thomas Cook  un iflasının açıklanmasının ardından , Muğla nın turizm merkezlerinde tatilini tamamlayan İngiliz turistler ülkelerine dönüyor.

Turistlerin ülkelerine dönüşü için İngiliz Sivil Havacılık Kurumunca görevlendirilen uçaklar , Dalaman Havalimanı nda işlemleri tamamlananları ülkelerine götürüyor.

Dalaman Havalimanı Dış Hatlar Terminali nde turistlere İngiltere den gelen yetkililer tarafından gerekli bilgilendirmeler yapılıyor.

"ÇİÇEKLERLE UĞURLANIYORLAR"

YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Tuğrul Ayaz , AA muhabirine yaptığı açıklamada ,  Thomas Cook  un iflasının açıklanmasının bölgede tatilini yapan turistler açısından üzücü olduğunu ifade etti.

İflasın açıklanmasıyla dünyada bir hareketlilik yaşanmaya başladığını aktaran Ayaz , şöyle konuştu: "Biz de bunları izliyoruz. 48 saattir bu operasyonun içindeyiz. Açıklanmasıyla beraber İngiliz hükümeti , ATOL (İngiltere Kamu Otoritesi) ve sivil havacılık ekibi , büyükelçileri sabahtan geldiler. Tüm tedbirler alındı , normal prosedüründe bütün işlemler devam ediyor. Herhangi bir sıkıntı yok burada. Şu ana kadar tatilini bitiren 5 bine yakın misafirimizin 22 uçakla sevkleri yapıldı. Bazı ülkelerde  Thomas Cook  un ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =