Korkulan oluyor: Polonya birimi de iflas etti

İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook’un iflasının ardından tedirgin eden bir gelişme daha yaşandı. Şirketin Polonya’daki yatırımlarından Neckermann Polska seyahat şirketi de  iflas  etti. Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy , Thomas Cook

haber7
0

İngiliz seyahat şirketi Thomas Cook’un iflasının ardından firmanın  Polonya  yatırımı Neckermann Polska da  iflas  etti.

Dün Zakintos ve Mayorka uçuşlarını iptal ettiğini , 48 saat sonra tüm seyahatlerin normal şekilde seyredeceğini belirten firma bu sabah Mazowiecki Valiliği’ne yaptığı başvuruyla faaliyetlerini askıya aldığını bildirdi.

İFLAS BAŞVURUSUNDA BULUNACAK

Genel Müdürü Maciej Nykiel imzalı başvuruda Neckermann Polska olarak önümüzdeki günlerde Varşova Yerel Mahkemesi’ne  iflas  başvurusunda bulunulacağı belirtilirken , halen yurt dışında bulunan turistlerin ülkeye geri getirilmesi için sigorta fonunun da devreye sokulmasını istendi.

TATİLDE 3 BİN 600 KİŞİ VAR

Neckermann Polska seyahat şirketi aracılığıyla  Polonya  dışında tatilde bulunan kişi sayısının 3 bin 600 olduğu belirtilirken ,  Polonya  Dışişleri Bakanlığı ise Twitter aracılığıyla yaptığı açıklamada söz konusu turistlerle iletişim halinde olduklarını , kendilerine her türlü konsolosluk yardımı için hazır olduklarını bildirdi.

.yedigundem-title { font-size:20px ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 7 =