Bir İngiliz firması daha iflas eti! Ülkenin sembolüydü

İngiltere'de 178 yıllık Thomas Cook'un iflasından sonra  Ülkenin  sembol otobüslerini üreten  Wrightbus  da  iflas  bayrağını çekti. İflas nedenini talep azlığına olarak açıklayan firma , bin 200 çalışa

haber7
0

İngiltere nin sembol otobüsünü üreten şirket  Wrightbus  , talep azlığından  iflas  bayrağı çekti. Bin 200 çalışanını işten çıkaran şirketin nakit akışı ve yatırım sorunu yaşadığı öğrenildi.

Şirketten yapılan açıklamada şirkete alıcı bulunamamasının iflasa sebep olduğu belirtildi. Çarşamba gün yapılan basın toplantısında İngiltere hükümetinin iflasa müdahalesi istendi.

İngiltere de geçen hafta da 178 yıllık  Thomas Cook  un , kurtarma görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ticari faaliyetlerine son verilmişti. Şirketin iflasıyla 9 bini İngiltere’de olmak üzere dünya genelinde 20 bin kişi işini kaybetti.

Gelişmenin ardından Türkiye nin de arasında bulunduğu birçok ülkeden ,  İngiliz  vatandaşlarının geri getirilmesi için operasyon başlatıldı.

.yedigundem-title { font-size:20px !important;border-top: solid 1px rgba display: block; padding-top: 20px; margin-bottom: 12px; } GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 9 =