Adana'daki bombalı saldırıda dikkat çeken detay!

Bitme noktasına gelen  PKK  terör örgütünün son yıllarda sıkça başvurduğu kalleşçe tuzaklara karşı , TSK ve  Emniyet  Teşkilatı oldukça etkili önlemler almaya devam ediyor. Terör örgüt

haber7
0

Dağlarda ve şehirlerde düzenlenen operasyonlar sonucu kan kaybeden  terör  örgütü  PKK  , saldırı şeklini sinsi tuzaklar üzerine kuruyor.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN HAİNCE TUZAKLARINA KARŞI "ZIRHLI" ÖNLEM

Birebir sıcak çatışmadan kaçınan teröristler , kolluk kuvvetlerinin geçiş güzergahlarına tuzaklar kurarak varlığını sürdürmeye çalışıyor.

Personel sevkiyatının çoğu zaman zırhsız , nadiren de hafif zırhlı araçlarla gerçekleştirildiği dönemde çok sayıda şehit verilmişti.

Türk Silahlı Kuvvetleri ve  Emniyet  Teşkilatı’nda transfer aracı olarak kullanılan minibüs-otobüsler zırhlılarıyla değiştirildi.

TUZAĞIN BOŞA ÇIKARILMASINDA ÖNEMLİ ROL OYNADI

Her türlü patlayıcıya ve mayına dayanıklı olan zırhlı minibüs ve otobüsler , teröristlerin hain saldırılarının boşa çıkarılmasında büyük rol oynadı.

Son olarak  Adana  Yüreğir’de  terör  örgütü  PKK  tarafından düzenlendiği değerlendirilen  saldırıda  , çevik kuvvet personelini taşıyan  otobüs  bombanın hedefi oldu.

Patlamanın şiddetiyle otobüsün dış aksamında , çevredeki araçlarda ve yerleşim birimlerinde hasar meydana geldi.

Ancak saldırının etkisi , otobüsün dışıyla sınırlı kaldı. Otobüsün zırhının iç kısımında herhangi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 9 =