Thomas Cook, Almanya'da da iflas istedi

Dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü  Thomas  Cook'un iflasını açıklanmasının ardından Almanya'daki iştiraki olan  Thomas   Cook  GmbH da iflasını istedi.

haber7
0

Thomas  Cook  GmbH Yönetim Kurulu Başkanı  Stefanie Berk  , yaptığı açıklamada adli adımı atmaktan kaçınmayı istediklerini ancak müzakere yoluyla kısa vadeli bir çözüme ulaşamadıklarını ifade ederek  iflas  başvurusunu mahkemeye yaptıklarını bildirdi.Thomas  Cook  GmbH den yapılan açıklamada , Neckermann , Öger Tur , Air Marin ve Buchen Seyahat ile tatilde 140 bin kişinin bulunduğu hatırlatılırken bu tatilcilerin geri getirilmesi konusunda Alman Dışişleri Bakanlığı ve seyahat sigorta şirketleriyle görüşme halinde olunduğu kaydedildi.

Thomas  Cook  un  Almanya  iştiraklerinden olan Condor a devlet desteği verilirken  Thomas   Cook  GmbH nın da kredi müracaatına bir cevap verilmediği öğrenildi.

İngiliz Sivil Havacılık Kurumu , dünyanın en büyük seyahat şirketlerinden İngiliz tur operatörü  Thomas   Cook  un kurtarma görüşmelerinin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından ticari faaliyetlerine son verildiğini açıklamış , gelişmenin ardından Türkiye nin de arasında bulunduğu birçok ülkeden 150 bini aşkın İngiliz vatandaşının geri getirilmesi için operasyon başlatılmıştı.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 3 =