CHP’de istifa krizi...İl Başkanlığına kayyum atandı

 CHP  Genel Merkezi ,  CHP   Tunceli  İl Başkan Vekili İrfan Bozkurt'un istifasının ardından göreve seçilen Murat İl'i ve yönetim kurulunu görevden alarak  kayyum  heyeti atadı.

haber7
0

CHP  Tunceli  İl Başkan Vekili İrfan Bozkurt , yaptığı yazılı açıklamada , 31 Mart yerel seçimlerinden yaklaşık 1 ay önce devraldığı ve vekaleten yürüttüğü  CHP   Tunceli  İl Başkanlığı görevini dün itibariyle sonlandırdığını belirtti.

Bozkurt un istifasının ardından toplanan il yönetim kurulu üyeleri , Murat İl i  CHP   Tunceli  İl Başkanı olarak seçti.

İl in başkan seçilmesinin ardından  CHP  Genel Merkezi , il ve tüm yönetim kurulu üyelerini görevden aldı.  CHP  Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ,  Tunceli  İl Başkanlığı na Mesut Çoşkun başkanlığında 7 kişilik  kayyum  heyetinin atandığı bildirdi.

YARGIYA BAŞVURACAĞIZ

Görevden alınmasıyla ilgili açıklamada bulunan Murat İl ,  CHP  Genel Merkezince alınan karara ilişkin yargıya başvuracaklarını söyledi. İl , "Partimizin genel politikası  kayyum  atamalarına karşı bir duruştur. Ama görüyoruz ki genel merkezimiz karşı olduğu bir sistemi parti içinde rahatlıkla uygulayabiliyor. Genel merkezimiz tüzük maddelerini hiçe sayarak karşı olduğu  kayyum  gerçeğini parti içinde uygulayarak kendisi ile çelişmiştir.  kayyum  atamasını asla kabul etmiyoruz.  CHP   Tunceli  il örgütü olarak hakkımızı  CHP  Genel Merkezi ve yargıda arayacağız. Ayrıca il  Başkanlığına   kayyum  heyetinin atanmasının durdurulması ve eski yönetimin ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =