İYİ Parti'de art arda istifalar! 'Demokrasi kalmadı...'

 Kırklareli  Belediye Meclisinin  İYİ   parti  grubunda yer alan meclis üyeleri  Kırklareli  Belediyesi Başkan Yardımcısı Burcu Özel , partinin eski kurucu il başkanı Savaş Çekinmez ve Yücel Oluçay partilerinden  istifa  ettik

haber7
0

Açıklamada partilerinin kurulduğu günden bu yana maddi ve manevi olarak özveri ile çalıştıkları belirten Özel , Çekinmez ve Oluçay "demokrasi ve inançları ile bağdaşmayan uygulamalardan dolayı" partilerinden  istifa  etme kararı aldıklarını ifade etti.

İYİ  parti  Genel Merkezince alınan kararların yerel yönetimlerdeki uygulamalarının demokrasiyle bağdaşmadığını savunulan açıklamada , şu görüşler paylaşıldı:

"Ne yazık ki  parti  içinde  demokrasi  olmadığını da açıkça görmüş bulunmaktayız. Bizler bu uygulamaları kişisel olarak değil kitlesel olarak bakmaktayız. Kurulduğu günden bu yana onurla , fedakarlıkla , özveriyle emek verdiğimiz partimizden üzüntüyle  istifa  ediyoruz. Bizler demokrasiden asla ödün vermeyeceğiz.

Bizler demokrasiden ve halktan yana olan halka hizmet amaçlı olan tüm uygulamalar için bağımsız meclis üyeleri olarak tüm gücümüzle ve özverimizle çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda vazgeçmeden çalışamaya devam edeceğimizi beyan ederiz. Kurulduğu günden bu yana ülkemizin üzerine bir güneş gibi doğduğuna inandığımız ve  demokrasi  sorunlarına çözüm noktası olarak gördüğümüz  İYİ   parti  de , partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ile birlikte çıktığımız yolda maddi ve manevi olarak özveri ile yılmadan çalıştık. Ancak  demokrasi  anlayışımızda ve inancımızla bağdaşmayan ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 7 =