Ardahan'ın yaban hayatı fotokapanla görüntülendi

 Ardahan  Üniversitesi'nde doktora öğrencisi olan Çağdaş Keçeci (34) , Yalnızçam ormanlık alanına kurduğu  fotokapanla   yaban  hayvanların doğal yaşamındaki görüntülerini kaydetti. Elde ettiği g&oum

haber7
0

İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları bölümünde doktora öğrencisi olan Çağdaş Keçeci ,  Ardahan  turizmine katkı sağlamak için Yalnızçam Ormanı na  fotokapan  kurdu. Belirli aralıklarla ormanın değişik bölgelerine kurduğu  fotokapanla   ayı  ,  domuz  , kartal , şahin , sincap ve sansar gibi hayvanların doğal yaşamındaki görüntülerini kaydetti.

Elde ettiği görüntüleri sosyal medyada paylaşan Keçeci , "Amacım Yalnızçam ormanlarının vahşi doğaya yapmış olduğu ev sahipliğini görüntülemek. Hem bir farkındalık oluşturmak hem de  Ardahan  ın doğa turizmine katkı sağlamak ve ön plana çıkarmak. Amatör olarak  Ardahan  ın vahşi doğasının fotoğraflamak çabası içerisindeyim.  Ardahan  da ve çevre illerde kurduğum  fotokapanla  burada yaşayan türleri görüntülemeyi amaçladım" dedi. Yalnızçam Ormanı nda fotokopanla görüntü kaydına devam edeceğini belirten Keçeci , en büyük isteğinin nesli tükenmek üzere olan vaşakı fotoğraflamak olduğunu söyledi.

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =