Yeni dönem başlıyor! Türkiye'ye yaklaşmaya dahi cesaret edemezler

Türkiye’nin Rusya’da aldığı  S-400  savunma sisteminin kurulum çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Sistemi denemek isteyen davetsiz misafirler Türkiye’nin hava sahasına yaklaşacak mı ve S-400’l

haber7
0

Kimilerinin ‘NATO’dan atılmadıkça alamazsınız’ dediği , kimilerinin ise ‘Türkiye’nin bağımsızlığı için son derece önemli’ türünde anlamlar yüklediği  S-400  hava savunma sistemleri bilindiği üzere Akıncı Hava Üssü’ne geldi. Askeri yetkililer kurulum çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirtse de sistemle ilgili henüz yanıtlanmayan sorular bazı belirsizlikleri de beraberinde getiriyor.

Askeri Havacılık alanında yaptığı araştırmalarla tanınan Hakan Kılıç , konuyla ilgili soruları yanıtladı.

“S-400’ler Aralık ayında tam anlamıyla aktif olduktan sonra sistemi denemek için Türk hava sahası başka ülkeler için daha iştah açıcı bir yer olur mu?” sorusuna Kılıç , şu cevabı verdi:

“Bu soruya yanıt vermek için öncelikle S-400’lerin nereye konuşlanacağını net bir şekilde bilmemiz gerekiyor. Elimizdeki verilerden biri Milli Savunma Bakanı Akar’ın açıklaması. Bakan Akar , ‘Bataryalar Ankara ve İstanbul’a konulabilir’ demişti. Şimdilik kesinleşen tek yer Ankara. Peki , Ankara’daki bataryanın kabiliyetlerini test edebilecek kim var? Bu menzilde sadece Rusya var. Zaten  S-400  sistemi onlar tarafından yapıldığı için bu ihtimal ortadan kalkıyor.

TÜRK HAVA SAHASINA GİRMEYE  cesaret  EDEMEZLER

Diğer seçenek ise İstanbul’a ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =