Mor tarlalar 750 bin turist ağırladı

Isparta'nın Keçiborlu ilçesinin Kuyucak köyünde bulunan ve son yıllarda hakim  Mor  renk ve güzelliğiyle ünlenen  lavanta  tarlaları , üç ayda  750  bin turisti ağırladı.

haber7
0

Isparta nın Keçiborlu ilçesine bağlı Kuyucak köyündeki  lavanta  tarlaları üç ayda  750  bin turisti misafir etti.

Isparta Valiliğinden yapılan açıklamada , sona eren  lavanta  sezonunun kente ve  lavanta  tarlalarıyla ünlü Kuyucak köyüne büyük katkı sağladığı belirtildi. Köyün son dönemlerde lavantanın merkezi haline geldiği ve yüz binlerce insanın ilgisini çektiği aktarılan açıklamada , Kuyucak köyüne bu yıl  lavanta  sezonunda yaklaşık  750  bin ziyaretçinin geldiği bildirildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Geçen yıl 250 bin olan ziyaretçi sayısı neredeyse 3 katına çıkarak  750  bin kişiye ulaştı. Sezonun bitmiş olmasına rağmen Kuyucak ı görmeye gelen misafirler için halen  lavanta  ürünlerinin satıldığı birkaç stant bulmak mümkün. Çitçiler ise  lavanta  bahçelerini traktörle sürerek şimdiden gelecek sezon için bahçelerinin bakımlarını yapmaya başladılar."

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: AA Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 1 =