Çavuşoğlu, Türkiye'nin sürdürülebilir kalkınma hedeflerini anlattı

Dışişleri Bakanı Mevlüt  Çavuşoğlu  ,  sürdürülebilir   kalkınma  Hedefleri (SDG) bağlamında Türkiye'nin kendi üzerine düşeni yapmayı sürdüreceğini belirtti.

haber7
0

Çavuşoğlu ,  BM  Genel Merkezinde , Türkiye nin ev sahipliğinde düzenlenen "SDG leri başarmak için yenilikçi çözümlere özel sektörün angajmanı" başlıklı yan etkinliğe katıldı.

Bu girişimi bir yıl önce kurduklarını ve bu toplantının ev sahiplerinden birisi olmaktan mutluluk duyduğunu dile getiren Çavuşoğlu , katılımcılara  BM   kalkınma  Programı (UNDP) ve Türkiye nin çok paydaşlı kamu-özel ortaklığı kurulması konusundaki deneyimlerini aktaracağını söyledi.

"BM ,  SDG  BAKIMINDAN KRİTİK BİR DÖNEME GİRİYOR"

"Bu yıl  SDG  Zirvesi nde , bu hedeflerin uygulanması bakımından  BM  üyesi ülkeler ve tüm  BM  sistemi kritik bir döneme girecek." değerlendirmesinde bulunan Çavuşoğlu , çok paydaşlı ortaklık , mali kaynaklar ve teknolojinin  SDG  için 3 temel bileşen olduğunu vurguladı.

Çavuşoğlu , iki yıl önce özel sektör için İstanbul da UNDP ile uluslararası bir merkez kurduklarını anımsatarak , 2018 de de Bill and Melinda Gates Vakfı nın mülteciler ve yerinden edilmiş kişilerin ihtiyaçlarına odaklanan bir hızlandırıcı program önerdiğini dile getirdi. 

Eczacıbaşı ile yaptıkları hızlandırma programında , dijital kimlik çözümleriyle temel hizmetlere ve geçim kaynağı olanaklarına erişimle şarj ihtiyacı duymadan modern su ve sıhhi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 2 =