Trump sert konuştu: Başkası yapsaydı elektrikli sandalyeye oturtulurdu

ABD Başkanı  Donald Trump  , Biden'e  sert  eleştiriler yaparak "Joe Biden'ın yaptığını bir Cumhuriyetçi  yapsaydı  , Biden'ın söylediğini bir Cumhuriyetçi söyleseydi şu ana kadar çoktan  elektrikli  sa

haber7
0

ABD Başkanı  Donald Trump  ,  Polonya  Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile New York ta yaptığı ikili görüşmede , Ukrayna Devlet Başkanı  Vladimir Zelenskiy  ile ağustosta yaptığı telefon görüşmesinde , bu ülkeden "Biden in oğlunu soruşturmalarını istediği" iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. 

Bir gazetecinin , "Ukrayna liderine , sadece Biden ve ailesini soruştururlarsa yardım edeceğini söylediniz mi?" sorusuna karşılık  Trump  , bu konuyu Biden ın kendisinin dile getirdiğini ve bu konuda yalan söylediğini iddia etti.

Biden ın , Ukrayna ile oğlu hakkında konuşmadığına yönelik açıklamalarını "çok , çok kötü bir şey" diye nitelendiren  Trump  , Biden ın oğlu hakkındaki soruşturmaların düşürülmesi karşılığında , Ukraynalı bazı kişilere 1 ,2 milyar dolar teklif ettiğini söyledi. 

Trump , "Eğer , Biden ın yaptığını bir Cumhuriyetçi  yapsaydı  , Biden ın söylediğini bir Cumhuriyetçi söyleseydi şu ana kadar çoktan  elektrikli   sandalyeye  oturtulmuştu." ifadesini kullandı. 

Başkan  Trump  ayrıca , Ukrayna nedeniyle görevinden azledilmesi riskini ciddiye almadığını kaydetti. 

ABD DE "BİDEN" İDDİALARI

Amerikan Wall Street Journal gazetesi cuma günü ,  Trump  ın Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile ağustosta yaptığı telefon görüşmesinde , bu ülkeden Biden in oğlunu ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 4 =