Erdoğan BM Kurulu'nda duyurmuştu! Tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın , geçen yılki Birleşmiş Milletler Genel  Kurulu  açılışı sırasında dünyaya duyurduğu İstanbul'da kurulacak  BM  Gençlik Merkezi'nin 2022'de açılması planlanıyor. BM

haber7
0

Birleşmiş Milletlerin (BM) geçen yılki Genel Kurul açılışı sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan  tarafından dünyaya duyurulan ,  İstanbul  da kurulacak "BM Gençlik Merkezi"nin 2022 de açılması planlanıyor.

BM Gençlik Merkeziyle ilgili çalışmaları yürüten ve  BM  74. Genel  Kurulu  açılışı için New York ta bulunan Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi ve  BM  Dünya Gençlik Meclisleri Birliği Başkanı Samed Ağırbaş , proje hakkında AA muhabirine bilgi verdi.

Ağırbaş ,  İstanbul   BM   Gençlik Merkezi  konusunda son protokollerin ilgili  BM  yetkililerine sunulduğunu belirtti.

Çalışmalarına 2014 te başlanan  BM   Gençlik Merkezi  nin en geç 2022 de açılmasının planlandığını ifade eden Ağırbaş , "Projeyle  İstanbul  ,  BM  nin gençlik üssü haline gelecek. Bu proje , Türk gençliğinin dünyaya armağanıdır." dedi.

LİDERLERDEN PROJEYE DESTEK

Ağırbaş ,  BM  deki muhataplarıyla son resmi protokolleri görüştüklerini aktararak , şunları söyledi:

"BM çatısı altında adalet , fırsat eşitliği , insani yardımlar , yerel yönetimler ve şehirleşme gibi başlıklarda gençlik alanında çalışmalar yürütecek bir yapının eksikliğini hissettik. Bu bağlamda ,  BM  çatısı altında küresel bir gençlik organizasyonunun vücuda getirilmesiyle ilgili girişimlere 2014 te ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 7 =