Trump’tan Keşmir açıklaması

 ABD  Başkanı  Trump  ,  Pakistan  Başbakanı Han ile yaptığı görüşmede  Keşmir  sorununda arabulucu olma isteğini yineledi.  Trump  , "Keşmir konusunda yardım etmeye hazırım , bunu isterim ve edebilirim. Bu çok karmaşık bir konu v

haber7
0

ABD Başkanı  Donald Trump  , "Keşmir konusunda yardım etmeye hazırım , bunu isterim ve edebilirim. Bu çok karmaşık bir konu ve uzun zamandır devam ediyor. Fakat eğer her iki taraf da (bunu çözmeye) istekliyse ben de bunu yapmaya hazırım." dedi.

Birleşmiş Milletler (BM) 74. Genel Kurulu toplantıları kapsamında  ABD  nin New York kentinde bulunan  Trump  ve  Pakistan  Başbakanı  İmran Han  ,  BM  binasında ikili görüşme gerçekleştirdi.

ABD-Pakistan ilişkilerinin ve bölgesel güvenlik konularının ele alındığı görüşmede  Trump  ,  Keşmir  konusunda önemli mesajlar verdi.

Her iki ülkenin liderleriyle  Keşmir  konusunu görüştüğünü ve bu meselenin çözüme kavuşturulmasını istediklerini dile getiren  Trump  ,  ABD  ile  Pakistan  arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri artırma konusunda da mutabık kaldıklarını söyledi.

"KEŞMİR KONUSUNDA YARDIM ETMEYE HAZIRIM"

Trump , "Keşmir konusunda yardım etmeye hazırım , bunu isterim ve edebilirim. Bu çok karmaşık bir konu ve uzun zamandır devam ediyor. Fakat eğer her iki taraf da (bunu çözmeye) istekliyse ben de bunu yapmaya hazırım." ifadesini kullandı.

Keşmir konusunda hem  Pakistan  hem de  Hindistan  ın bir noktada buluşması gerektiğinin altını çizen  Trump  , "Başbakan Modi ile çok iyi bir ilişkim var , Başbakan Han ile de çok iyi bir ilişkim var. Eğer bir ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 9 =