Fiyatı 2-3 kat arttı! Bulunamıyor

Bu yıl kışlık konserve yapımına ilgi  arttı  ama kavanoz kapakları bulunamaz oldu , olanların fiyatları ise 2-3 katı arttı.

haber7
0

Esnaf 1 kilo domates fiyatına bile kapak satıldığını belirtirken , Türkiye nin en büyük toptancı çarşılarından İstanbul Toptancılar Çarşısı nda (İSTOÇ) kapak kalmadı.  Kavanoz kapağı  üreten firmaların talebe hazırlıksız yakalandığı bildiriliyor. Merter de züccaciyeden kapak alan bir kadın ise fiyatları yüksek olduğunu belirtti. Züccaciyeci Erdal Karakaş , "Var ama yeterince değil tabii. Bu sene tüketim haddinden fazla oldu. Normalde sene de 20-25 bin kapak satışımız oluyordu. Bu sene bunu 5 e katladı desem gayet doğal. Biz elimizdeki kapağı 35-45 kuruştan bitirdik. Ama şu an kapak  Fiyatı  gerçekten çok yüksek. Neredeyse bir kilo domates parasına bile kapak satan var" dedi.

Karakaş , sadece bir koli kapağı kaldığını belirtti.

KAPAK AZ AMA ÇOK KONSERVE YAPAN VAR

Kavanoz almaya gelen Saliha Kabataş , kapak olmadığını belirterek , Kapak az ama çok konserve yapan var dedi. Kavanoz alan bir başka kadın ise domates ucuz olduğu için herkesin konserve yaptığı ve kapak bulunmadığını söyledi.

İSTOÇ TA ŞU ANDA KAVANOZ KAPAĞI YOK

Toptancı Hasan Arpaçı ise "İSTOÇ ta şu anda  Kavanoz kapağı  yok. Normalde  İSTOÇ  ta 4 dükkan  Kavanoz kapağı  satıyor. Ama bu sene en çok satan biz olduk. Kamyon kamyon , TIR TIR siparişler ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =