Çöpçü kavgası! The Guardian, belediye başkanını fena kızdırdı

 Paris   belediye  Başkanı  Anne Hidalgo  ,  The   Guardian  gazetesinin "Romantizm şehri  Paris  'Avrupa'nın kirli adamı' olmanın üzüntüsünü yaşıyor" başlıklı haberinde sokakların kirli olmasına cevap ver

haber7
0

Paris  belediye  Başkanı  Anne Hidalgo  , France Inter radyosunda katıldığı bir programda , İngiliz  The   Guardian  gazetesinin  Paris  hakkında yaptığı "Avrupa nın kirli adamı" benzetmesine cevap verdi. Hidalgo , başkentte eleştirilere neden olan çevre kirliliğine ilişkin , halkın da sorumluluk alması gerektiğine vurgu yaparak "Her Parislinin yanına bir çöpçü veremeyiz." dedi.

 

 

Şehirdeki kirliliğin yalnızca belediyenin sorumluluğunda olmadığına işaret eden Hidalgo , kendisinin de bu durumdan memnun olmadığını dile getirdi.

Hidalgo , kentin temizliği için 600 milyon avro bütçe ayrıldığını anımsatarak "Herkes üzerine düşeni yapmalı. Her Parislinin yanına bir çöpçü veremeyiz , bu mümkün değil. Bu eğitim sorunudur." diye konuştu.

 

 

The  Guardian  gazetesinin "Romantizm şehri  Paris  Avrupa nın kirli adamı olmanın üzüntüsünü yaşıyor" başlıklı haberinde , şehrin , kirli bir kente dönüştüğünü , hatta sakinleri tarafından "Paris çöp bidonu (Paris poubelle)" olarak adlandırıldığını yazmıştı. 

Bu arada Fransa Kamuoyu Araştırma Enstitüsünün (IFOP) yaptığı anket , gelecek yıl martta yapılacak yerel seçimlerde seçmenlerin yüzde 69 unun , adayların caddelerdeki temizlik konusundaki vaatlerini dikkate aldığını ortaya ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 3 =