Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet  Nuri Ersoy  , Türkiye'de tatilini yaparken batan  Thomas Cook  tur operatöründen dolayı misafirlerin mağdur edilmeyeceğini ve otellere de  kredi  paketi kullandırılacağını söyledi.

haber7
0

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet  Nuri Ersoy  , Thomas Cook un iflasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.  Bakan  Ersoy , turistlerin mağdur edilmeyeceğini ve İngiliz otoritesi güvencesinde olduklarını söyledi.

 

Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak la görüşme yaptığını belirten  Bakan  Ersoy , etkilenen kuruluşlara  kredi  paketi hazırlığı içinde olunduğunu ve 50 milyon euroluk bir paketin hazırlanabileceğini söyledi.

Bakan şunları belirtti:

 

"Yönetim kurulunda toplantı vardı. Saat 5 gibi şirketin kurtarılamayacağı anlaşılınca bu karar alındı. 48 saat içinde Almanya için karar netleşecek. Daha sonra diğerleri netleşecek. Eğer Almanya da operasyon durdurma işlemi yaparsa o zaman 40 bin yolcu etkilenecek. Nordik etkilendiğinde 80 bin olacak yolcu sayısı. Her ülkenin kendi kurtarma operasyonu var. İnşallah İngiltere ile sınırlı kalır diye düşünüyoruz. Misafirlerin fazla rahatsızlık çekmeden geri dönmeleri önemli. Özellikle İngiliz misafirler konusunda aynı hassasiyeti göstermemiz gerekiyor. 22 Eylül dahil giriş yapmış olan İngiliz misafirleri ATOL garantisi altında. Bu yolculardan herhangi bir şekilde ücret talep edilmemesi gerekiyor. Önemli olan Türkiye deki misafirlerin en uygun şekilde dönmesini sağlamak gerekiyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak la ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 1 =