Dikkat çeken Türkiye sözleri: Çok görkemli...

Japonya'da koalisyon hükümetinin ortağı Komeito Partisinin Genel Başkanı  Natsuo Yamaguchi  , 'Türkiye'yi 2003 yılında ziyaret ettim. O yıllar ile bugünü kıyasladığım zaman Türkiye'nin ekonomik dur

haber7
0

Japonya da koalisyon hükümetinin ortağı Komeito Partisinin Genel Başkanı  Natsuo Yamaguchi  , "Türkiye yi 2003 yılında ziyaret ettim. O yıllar ile bugünü kıyasladığım zaman  Türkiye  nin ekonomik durumunun o zamankinden daha görkemli bir şekilde geliştiğini fark ettim." dedi.

Genel Başkan Natsuo ile  Japonya  nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima ve beraberlerindeki üst düzey yetkililer , Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette , Eskişehir de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Natsuo ,  Türkiye  nin Tokyo Büyükelçisi Murat Mercan ın tavsiyesi üzerine bu kente geldiklerini söyledi.

Türk-Japon dostluk bağının uzun yıllar önce kurulduğunu vurgulayan Natsuo , şöyle devam etti:

"Son yıllarda Japonya-Türkiye ilişkileri üst düzey ziyaretler vesilesiyle ekonomik ve kültürel anlamda gerçekten büyük bir ivme kazandı.  Türkiye  yi 2003 yılında ziyaret ettim. O yıllar ile bugünü kıyasladığım zaman  Türkiye  nin ekonomik durumunun o zamankinden daha görkemli bir şekilde geliştiğini fark ettim.  Japonya  da doğal afetler her zaman gündeme gelmiştir.  Türkiye  de de depremler son günlerde gündeme geldi. Doğal afeti önleme konusunda iki ülke arasında iş birliği yapabileceğimize inanıyoruz."

Natsuo , 2020 Olimpiyat Oyunları nın , ülkesinin başkenti Tokyo da düzenleneceğini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 5 =