TR-122 SAKARYA'nın sesi Azerbaycan'dan geldi

 Azerbaycan  Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Nahçıvan Garnizon birlikleri , geçtiğimiz günlerde üç aşamalı komuta personeli eğitimi düzenledi.

haber7
0

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı Nahçıvan Garnizon birlikleri , geçtiğimiz günlerde üç aşamalı komuta personeli eğitimi düzenledi. Eğitimin ilk aşamasında , "Eğitim-Savaş Alarmı" ile birlikler eğitim alanlarına kaydırıldı. İkinci aşamada ise en modern iletişim ve komuta kontrol ekipmanları ile donatılan birlikler; top , uçaksavar ve roket atışları gerçekleştirdiler. Eğitimin üçüncü aşaması ise bilgisayar destekli olarak gerçekleştirildi.

TR-22  SAKARYA  ATEŞLENDİ

Nahçıvan Garnizonu tarafından düzenlenen atışı eğitim faaliyeti esnasında ,  ROKETSAN  tarafından geliştirilen TR-122  SAKARYA  122mm lik Çok Namlulu Roketatar Sistemi (ÇNRA) atışları dikkat çekti. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından uzun zamandır kullanılan TR-122 ÇNRA ,  ROKETSAN  tarafından  Azerbaycan  a da ihraç edilmişti.  Azerbaycan  Ordusunun gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleri esnasında belirlenen hedefleri tam isabetle vuran TR-122  SAKARYA  ÇNRA; 122 milimetre çapa , 40 kilometre menzile ve 20×2 adet fırlatma tüpüne sahip. Sistem , belirlenen bölgeye çok kısa süre içerisinde yoğun ateş desteği sağlayabiliyor.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =