12 saatlik yol 2 saate düşüyor! Dev projede sona gelindi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Turhan , "Ankara-Sivas arasında 12 saat olan seyahat süresini 2  saate  indirecek Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren Projesi'nin altyapı çalışmalarında yüzde 94 ,74 fiziksel ilerleme sağland

haber7
0

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan , Ankara-Sivas arasında 12 saat olan seyahat süresini 2  saate  indirecek Ankara-Sivas Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi nin altyapı çalışmalarında yüzde 94 ,74 fiziksel ilerleme sağlandığını belirterek , "Ankara-Sivas  YHT  Projesi nin 2020 yılı içerisinde , Ramazan Bayramı na kadar tamamlanarak işletmeye açılması planlanıyor." dedi.

 

 

Turhan , yaptığı açıklamada , Küçük Asya ile İpek Yolu güzergahındaki Asya ülkelerini birleştiren demir yolu koridorunun önemli akslarından Ankara-Sivas  YHT  projesinde adım adım sonuna yaklaşıldığını ifade ederek , hız kazanan ray döşeme işinde Yerköy ve Sivas arasında yaklaşık 100 kilometreye ulaştığını söyledi.

Yerköy-Kırıkkale arasında ise ray döşeme çalışmalarının başladığını ve 8 kilometrelik kesimin de orada tamamlandığını aktaran Turhan , çalışmaların daha da hızlandırıldığını kaydetti.

 

 

Turhan , 405 kilometrelik hatta , 66 kilometre uzunluğunda 49 tünel yapısının bulunduğuna dikkati çekerek , 27 ,5 kilometre uzunluğunda 53 viyadük , 611 köprü ve menfez yapısı , 217 adet de alt ve üst geçit bulunduğunu anlattı.

Toplam sanat yapısının 930 adet olduğuna işaret eden Turhan , "Bu  projede  yaklaşık 110 milyon metreküp kazı yapıldı. 30 milyon metreküp de dolgu imalatı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 7 =