Giresun'da fındık fiyatı haftaya 16 liradan başladı

Giresun'da geçen hafta başında yükselişe geçen  fındık   fiyatı  , bu  haftaya  da 16  liradan  başladı.

haber7
0

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Hamza Bölük , AA muhabirine ,  Giresun  da 2019 ürünü fındığının ağustos ayında sezona 16  liradan  başladığını anımsattı.

 

Geçen haftalarda 14 ,50 liraya kadar gerileyen fiyatın , çiftçilerin ürünlerine sahip çıkmasıyla yeniden toparlandığına işaret eden Bölük , "Çiftçimiz pazara ihtiyacı kadar ürün indirmeye  başladı  ve bu , fiyatın yeniden yükselmesini sağladı. Geçtiğimiz hafta başında fiyat yeniden 16 lirayı gördü. Hafta boyunca da pazarda  fındık  bu fiyattan işlem gördü." dedi.

Bölük , serbest piyasada yeni haftanın da 16  liradan  açıldığını belirterek , "Pazarda fiyat yavaş yavaş rayına oturuyor. Piyasa dinamikleri çalışıyor. Pazara  fındık  inişi de istediğimiz gibi." diye konuştu.

 

Bölük , Toprak Mahsulleri Ofisinin (TMO) ürün alımlarını sürdürdüğünü kaydederek , çiftçilerin sorunsuz şekilde ofise  fındık  teslim ettiklerini sözlerine ekledi.

.news-source-inline{margin-bottom: 20px;color: #A1A1A1;font-size: 15px; line-height: 15px;margin-top: 2px;font-family: "Gilroy Black" ,sans-serif;} .news-source-inline span { font-family: "Gilroy Bold" ,sans-serif; color: #7F7F7F;} KAYNAK: ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =