Bir ülke daha yeni nesil savaş uçağını tanıttı

Güney Kore  yeni   savaş  uçağı K-FX'in mock-up'ını önümüzdeki ay Seul'de yapılacak ADEX Savunma Fuarı'nda sergileyecek.

haber7
0

Uluslararası savunma sanayi hem  Türkiye  hem de Güney Kore’nin geliştirdiği  yeni   nesil   savaş  uçağı projesini yakından takip ediyor. Geçtiğimiz haziran ayında Milli Muharip Uçağı’nı (MMU) ilk kez Paris Air Show’da sergileyen Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TUSAŞ) , geçen hafta boyunca Teknofest’te de uçağı Türk kamuoyuna tanıtmıştı.

Güney Koreli KAI’nin ana yükleniciliğinde yapılan  savaş  uçağı projesi KF-X’in de mock-up’ı tamamlandı.  Güney Kore  Ulusal Savunma Bakanlığı , 19 Eylül’de yaptığı açıklamada , önümüzdeki ayın 15’inde Seul’de düzenlenecek olan Seoul ADEX 2019 da geliştirilmekte olan Kore tarzı savaşçı  KF-X  in tam ölçekli bir modelinin yani mock-up’ının sergileyeceğini açıkladı.

BÖLGENİN EN BÜYÜK FUARI

Kapılarını 15 Ekim’de açacak  Seul  ADEX 2019 un , iki yılda bir G. Kore’de düzenlenen havacılık ve savunma endüstrisi fuarında Asya bölgesindeki en büyük savunma teçhizatı fuarlarından biri. 

Havacılık açısından bu fuara KF-X’in yanı sıra eğitim / hafif saldırı uçağı T-50 Altın Kartal , çok amaçlı bir helikopter olan KUH-1 Slion da tanıtılacak.

GÜNEY KORE  ENDONEZYA  İLE ORTAK

Geçtiğimiz ocak ayında ,  Güney Kore  ile Endonezya’nın ortak geliştirdiği gelecek ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
2 + 8 =