Rusya'dan Türkiye yorumu

 Rusya  Savunma Bakanı  Sergey Şoygu  , Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemleri gibi Rus yapımı gelişmiş silahlar tedarik etmenin günün birinde Rusya'nın aleyhine dönüp dönemeyeceği sorusuna cevaben , "Komş

haber7
0

Yedi yıl sonra ilk geniş ölçekli röportajını Moskovskiy Komsomolets gazetesine veren  Rusya  Savunma Bakanı  Sergey Şoygu  ya ,  Türkiye  yle yapılan askeri-teknik işbirliğine ilişkin bir soru da yöneltildi.

Rus gazetesinin yazarlarından Mihail Rostovskiy , Şoygu ya şunu sordu: "2015 te Türk askerler bombardıman uçağımızı düşürdü. Günümüzdeyse  Türkiye  ye en modern silah sistemlerimizi tedarik ediyoruz. Devletin menfaatlerinin sürekli olarak değiştiği ve bunda duygusallığın yerinin olmadığı açık. Ancak  Türkiye  yle yaptığımız bu işbirliğinin gelecekte aleyhimize dönmesi , hiç beklenmeyecek bir olasılık mı?"

ÇARPICI SÖZLER

Rusya Savunma Bakanı soru karşısında şunları söyledi: "Esasında sorunuza büyük ölçüde cevap da vermiş oldunuz: Hiçbir şey olduğu şekliyle kalmaz. Söylediklerinize sadece eskiler tarafından söylenmiş bilgece bir sözü ekleyeceğim: Komşularınızı seçemezsiniz. Evleneceğiniz kişiyi ya da dostlarınızı seçebilirsiniz , ancak aynısı komşularınız için geçerli olan bir şey değildir."

Şoygu şöyle devam etti: "Komşularınızla ise barış ile uzlaşı içinde yaşamak ve ortak alanınızın güvenliğini bir biçimde birlikte korumak en iyisidir. Günümüz koşullarında  Rusya  ve  Türkiye  nin ortak ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 7 =