Sergey Şoygu: Sibirya'ya dönmek en büyük hayalim

Rusya Savunma Bakanı  Sergey   Şoygu  , Sovyetler Birliği döneminde  büyük  atılımların yapıldığı Sibirya'ya , yeniden kentler inşa etmek için dönmeyi hayal ettiğini belirtti.

haber7
0

Rus Savunma Bakanı Orgeneral  Şoygu  , Moskovskiy Komsomolets gazetesine verdiği röportajda devlet çapında dev altyapı projelerinin hayata geçirildiği Sovyetler Birliği dönemine nostalji duyduğunu ve en büyük hayalinin , kentler inşa etmek için Sibirya’ya dönmek olduğunu aktardı.

 

 

"SOVYETLER İN RUH HALİNE ÖZLEM DUYUYORUM"

“En büyük  hayalim  , Sibirya’ya geri dönmek ve ben gerçekleşeceğinden eminim” diyen  Şoygu  , gençlik yıllarına duyduğu özlemi şöyle ifade etti:

 

 

“Sovyetler Birliği’ne çok hasret kalıyorum. Sloganlara konu olan şeylere değil , o zamanlarda ve özellikle oralarda hâkim olan morale ve ruh haline özlem duyuyorum.”

"DEVASA PROJELERİ HAYATA GEÇİRDİK"

O zamanları sıklıkla hatırlayarak anılarla moralini düzelttiğini söyleyen  Şoygu  , sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anki yaşamımızda da ne mutlu bize ki Komsomolsk-na-Amure , Krasnoyarsk ve Sayano-Şuşensk hidroelektrik santralleri , Baykal-Amur Demiryolu , İrkutsk bölgesindeki dev tesisler , Bratsk Hidroelektrik Santrali gibi devasa projeleri hayata geçirmek için yeniden yer var. Bu tür projeler olmadan gençlere yaratıcılık duygusu aşılamak zor. İnsanların ne kadar içtenlikle bu tesisleri inşa etmeye gittiklerini ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 4 =