Türk gazetecilere konuştu! 'Gerekirse savaşırız'

Dünyanın dikkatleri  Hindistan  ile  Pakistan  arasındaki Cammu  Keşmir  krizindeyken  Pakistan  Cumhurbaşkanı Arif Alvi ,  Türk   gazetecilere  önemli açıklamalar yaptı.  Pakistan  ordusunun savaşa hazırlıklı olduğunu söyleyen Alv

haber7
0

Pakistan Cumhurbaşkanı Arif Alvi Hindistan’ın Cemmu Keşmir’i işgali hakkında Türk  gazetecilere  önemli açıklamalarda bulundu. BM’de yapacağı görüşmeler öncesinde  Pakistan  Başbakanı İmran Han ile arasındaki diyaloğu paylaşan Arif Alvi , “Başbakan İmran Han şöyle dedi: Önce BM’ye bir gideyim , sonra bir bakalım , Keşmir’e gireceksek gireriz” diye konuşarak Hindistan’ın masaya gelmemesi durumunda askeri bir çatışmanın sinyalini verdi.

 

 

PAKİSTAN ORDUSU SAVAŞA HAZIR

Müzakereler ve diplomasi ile sorunun çözümlenmesini istediklerini vurgulayan  Pakistan  Cumhurbaşkanı Arif Alvi , “Biz  Pakistan  olarak savaş istemiyoruz , savaşa zorlanmak bizim için iyi olmaz. Ama  Hindistan  isterse ne olur?  Pakistan  ordusu bu savaşa çok hazırlıklıdır. Çok deneyimlidir. Biz daha önce terörle çok savaştık.  Pakistan  kardeşlerine , dostlarına , medyaya karşı hep diplomatiktir. Hep yasal kanalları denemiştir. Hep insani davranmıştır. Ama şu da bir gerçektir ki , Cemmu Keşmir’de 100 binden fazla kişi öldürüldü , halkı eziliyor , kadınlarına tecavüz ediliyor , istemedikleri bir ülkeye bağlanmaları için zorlanıyorlar” dedi.

 

 

HİTLER’İ ÖRNEK ALDILAR

Cemmu Keşmir’de yaşananların ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =