Bankalara çağrı: Acele karar verin

 İTO  Başkanı Şekib Avdagiç , bankaları 5 konuda hızla  karar  vermeye çağırdı: 1. ‘Finansal denetim kuruluşları’ hemen açıklanmalı. 2. Finansal yeniden yapılandırma kriterleri belirlenmeli. 3. Şartları uymayan

haber7
0

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç , 19 Temmuz 2019 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğ kapsamında firmaların  Bankalara  olan borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin 5 önemli çağrıda bulundu. Temmuz ayında resmileşen düzenleme ile ortaya konulan ‘Yeni İstanbul Yaklaşımı’nın içeriğini makul bulduklarını belirten Avdagiç , ancak acilen cevabı verilmesi gereken sorular olduğunu ifade etti. Dubai’de sorularımızı cevaplandıran Avdagiç ,  İTO  olarak “Finansal Restorasyon Planı’ olarak adlandırdıkları düzenlemeyle ilgili devletin yetkin kurumlara daha fazla güveniyor olması gerektiğini söyledi.

 

 

SADECE AĞIR ABİLERE YETKİ VERMEK OLMAZ

Avdagiç , “Sadece dünyada bilinen belli başlı denetim kuruluşlarına görev verirsek bu verimli olmaz. Türkiye’de yerli kurumlara da burada alan açmamız lazım. Nasıl ki Turquality’de Türk firmalarını değerlendirme açısından sadece bu ağır ağabeylere yetki verildiyse Türk firmalarına yetki verilmemişse aynı durumun burada tekrar etmemesinin önemli olduğunu düşünüyorum. Ama genel yaklaşım itibariyle bu üçlü yapının makul ve yönetilebilir olduğunu düşünüyorum” dedi.

 

 

KAPSAMA GİRECEK RAKAM ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 7 =