CHP'li Edirne Belediyesi’ne haciz geldi

CHP’li  Edirne  Belediyesi’ne bağlı Personel A.Ş.’ye , SGK’ya olan 20 milyon lira borcunu ödeyemeyince  haciz  geldi. Belediye , bölgenin en kıymetli 5 arsasını ipotek olarak gösterdi. Şirketin yönetiminde  CHP 

haber7
0

CHP’li  Edirne  Belediyesi’ne bağlı Personel A.Ş. ye , Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) olan faiz hariç 16 milyon borcunu ödeyemeyince  haciz  geldiği ortaya çıktı.  Edirne  Belediyesi’nin personel ihtiyacını sağlamak için yaklaşık 16 ay önce Personel A.Ş. kuruldu. Belediyenin ihtiyacı doğrultusunda personel alımı bu şirket tarafından yapıldı.

YÖNETİMDE TANIDIK İSİMLER

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın önerisi ve  Edirne  Belediye Meclisi nin oy çokluğuyla 2 ay önce şirketin yönetim kadrosuna  CHP  İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’ın kardeşi eski belediye Meclis Üyesi Ramazan Tanal , eski Havsa Belediye Başkanı CHP’li Oğuz Tekin ve son seçimlerde aday gösterilmeyen eski Belediye Meclis Üyesi CHP’li Refik Şahin atandı.

BORÇ 20 MİLYONA DAYANDI

Atamalara karşı tepkiler çığ gibi büyürken şirket SGK ya borçlandı. Her geçen gün borç katlanırken aradan geçen 2 aylık süre içerisinde kuruma  haciz  geldiği öğrenildi.  haciz  sonrası  Edirne  Belediye Meclisi olağanüstü toplanma kararı aldı. Toplantıda SGK’ya olan ana borcun 16 milyon 414 bin lira olduğu , borcun faizlerle birlikte yaklaşık 20 milyon liraya dayandığı belirtildi.  Edirne   Belediyesi  de Personel A.Ş. nin borcunu ödemek için skandal bir karara imza attı.

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 7 =