TEKNOFEST sona erdi!
Etiketler:

‘Milli Teknoloji Hamlesi’ne tanık olmak isteyen yüzbinlerce insan coşku ve heyecanla  TEKNOFEST  alanına akın etti.

haber7
0

Dünyanın en büyük teknoloji festivaline katılım bu yıl rekor kırarak 1 milyon 720 bin kişi oldu. 17-22 Eylül’de altı gün boyunca Atatürk Havalimanında yapılan festivale katılanlar bir yandan Türkiye’nin teknolojide geldiği noktayı inceleme fırsatı bulurken diğer yandan gösteri uçuşları , konser , atölyeler ve yarışmalarla coşkuyu zirvede yaşadı.  TEKNOFEST  kapsamında yabancı ve yerli girişimcilerin buluştuğu ‘Take Off Uluslararası Girişim Zirvesi’ ile ‘Yurt Dışındaki Türk Bilim İnsanları Kurultayı da düzenlendi. 

İlklere sahne olan festival    Bu yıl ikinci kez düzenlenen TEKNOFEST’e gelen ziyaretçiler Baykar tarafından üretilen Bayraktar Akıncı Taarruzi İnsansız Hava Aracı’nı , yerli ve milli uçan araba Cezeri’yi ve TUSAŞ tarafından üretilen TF-X Milli Muharip Uçağı’nın prototipini ilk kez yakından görme fırsatını yakaladı. 

TEKNOFEST sergi alanında ise Türkiye’nin milli ve yerli imkânlarla ürettiği hava ve kara araçlarının yanı sıra yurt dışından gelen uçaklar sergilendi.  İlk yerli ve milli helikopterimiz ATAK ve eğitim uçağı HÜRJET ile birlikte 38 farklı hava aracını festival alanında bulundu. Kara araçları bölümünde ise yolcularını mayın , balistik ve el yapımı patlayıcılara karşı koruyan BMC AMAZON UKS-OTONOM , ALTAY tankı , kirpi ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 8 =