ABD'li isimden kritik Türkiye ve F-35 açıklaması

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Lindsey  Graham  , "Türkiye ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca Türkiye'nin  F-35  programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması o

haber7
0

Güney Carolina Senatörü  Graham  , Birleşmiş Millet (BM) 74. Genel Kurulu kapsamında New York a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ikili görüşme gerçekleştirdi.

Görüşme sonmrası AA muhabirine görüşmeyi değerlendiren  Graham  , Erdoğan ile Suriye deki gelişmeleri ve  F-35  programını ele aldıklarını ifade etti.

Görüşmenin çok iyi geçtiğini vurgulayan Lindsey  Graham  , şunları kaydetti:

"Türkiye nin , Suriye nin bir arada tutulması noktasında , Suriye nin kuzeydoğusunda IŞİD e karşı ve (Beşşar) Esed in askeri olarak kazanmaması için sağladığı destek vazgeçilmezdir. En önemlisi ise  Türkiye  , İdlib de yaşayan 4 milyon insanın katledilmesini engelliyor.  Türkiye  ile daha stratejik bir ilişki kurma noktasında umutluyum; ayrıca  Türkiye  nin  F-35  programına geri dönmesi ve belki serbest ticaret anlaşması yapılması oldukça önemli.  Türkiye  sadece Suriye değil , tüm bölge için çok önemli bir müttefik."

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
6 + 8 =