Selçuk Bayraktar: Dünya rekoru kırdık!

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) Mütevelli Heyeti Başkanı  Selçuk   Bayraktar  ,  TEKNOFEST  İstanbul’da 1 ,5 milyon ziyaretçi sayısını aştıklarını ve  Dünya   rekoru  kırdıklarını söyledi.

haber7
0

Bayraktar , Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğünde , ülkenin önemli kurum ve firmalarının destekleriyle Atatürk Havalimanı’ düzenlenen ,  TEKNOFEST  İstanbul’un ödül töreninde yaptığı konuşmada ,  TEKNOFEST  İstanbul’un ikinci yılında "gökyüzüne bakan her çocuğun gözündeki parıltı en kıymetli umut ışığımızdır" dediklerini hatırlattı.

 

 

Bu pırıltıya 6 gün boyunca sabahtan akşama kadar şahit olduklarını belirten  Bayraktar  , "Dün 1 milyonu aşmıştık , bugün 1 ,5 milyonu da aştık ve dünya  rekoru  kırdık." dedi.

Artık milli teknoloji hamlesi aşısının tuttuğunu dile getiren  Bayraktar  , "50 bin genç kardeşimiz ve sonrakiler ülkemizi , teknolojide inşallah lider yapacaklar. Buradaki genç kardeşlerimiz , hepsi teknolojinin şampiyonları. Ülkemizi uzayda , havacılıkta , yüksek teknolojide dünyada liderliğe taşıyacaklar." diye konuştu.

 

 

1 ,5 milyonu aşkın ziyaretçinin kendileri için büyük bir cesaret kaynağı olduğunu ve en büyük desteği bir anlamda bunun verdiğini ifade eden  Bayraktar  , sözlerine şöyle devam etti:

"Aziz milletimize hepinizin huzurunda tüm kalbimle teşekkür ediyorum.  TEKNOFEST  İstanbul , büyük bir takım oyunu. Önde biz görünenler dışında yüzlerce , binlerce sessiz gönüllüsü var. Onlara da en içten minnet duygularımı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
1 + 9 =