Almanya'dan skandal Türkiye açıklaması!

 Avrupa Halk Partisi   Grup Başkanı   Weber  , Türkiye ile  AB  arasındaki sığınmacı anlaşmasının sürdürülmesi gerektiğini belirtti.  Weber  sığınmacılar konusunda AB’ye baskı yapmaması gerektiği konusunda da Cumhurbaşkan

haber7
0

Avrupa Parlamentosu  Avrupa Halk Partisi  (EPP)  Grup Başkanı  Manfred  Weber  ,  Türkiye  ile  AB  arasında yapılan sığınmacı anlaşmasının sürdürülmesi gerektiğini söyledi.

DW Türkçe nin aktardığına göre Alman politikacı , Welt am Sonntag gazetesine yaptığı açıklamada ,  Türkiye  ye mülteciler için verilen yardımın 2019 sonrasındaki yılları da kapsayacak şekilde uzatılmasından yana olduğunu ifade etti. Gerektiğinde şu anda ödenen miktarın artırılmasını isteyen Hristiyan Sosyal Birlik (CSU) partili  Weber  , bu paranın iyi bir şekilde değerlendirildiğini vurguladı.

Muhafazakâr siyasetçi ayrıca mülteci sayısının artması nedeniyle  AB  ye baskı uygulamaması konusunda  Türkiye  Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan  a seslendi. "Şantajı kabul edemeyiz” diyen  Weber  , anlaşmayı koz olarak kullananların  Türkiye  ile  AB  arasındaki ekonomik ilişkileri tehlikeye atacağını vurguladı.  Weber  , "Türkiye nin bunu bilmesi gerekir” diye konuştu. 

Erdoğan bu ay başında yaptığı açıklamada , Suriye nin kuzeyinde planlanan güvenli bölgenin ay sonuna kadar oluşturulamaması halinde "Biz de kapıları açmak zorunda kalırız” demişti. Erdoğan sözlerini "Bu yükü sadece biz mi çekeceğiz? Misafir ettiğimiz sığınmacıların yükünün paylaşımı konusunda Avrupa Birliği başta olmak üzere dünyadan olması gereken desteği alamadık. Almak için bunu yapmak zorunda ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 1 =