Trump'tan "Biden yanlış yaptı" mesajı

ABD Başkanı Donald  Trump  , 2020 seçimlerindeki Demokrat aday adaylarından Joe Biden'ın , "Oğlumla hiçbir zaman Ukrayna hakkında konuşmadım" açıklamalarını , "bunu söyleyerek  yanlış  yaptı" s&oum

haber7
0

Trump , Beyaz Saray da , ABD de devam eden "Trump , Ukrayna liderinden  Biden  ın oğlunu araştırmasını istedi" iddialarına yönelik açıklamada bulundu.

Biden ın "Oğlumla hiçbir zaman Ukrayna hakkında konuşmadım" açıklamasını anımsatan  Trump  , "Biden , bunu söyleyerek  yanlış  yaptı." değerlendirmesinde bulundu.

Trump ,  Biden  ın oğluyla Ukrayna hakkında konuştuğunu ve yalan söylediğini vurgulayarak , "Biden a zarar verme peşinde değilim ancak çok samimiyetsiz bir şey yaptı." ifadelerini kullandı.

 ABD DE BİDEN İDDİALARI

Amerikan Wall Street Journal gazetesi cuma günü , Trump ın Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile ağustosta yaptığı telefon görüşmesinde , bu ülkeden  Biden  in oğlunu araştırmalarını istediğini iddia etmişti. 

Haberde ,  Trump  ın , Zelenskiy e  Biden  ın oğlu Hunder  Biden  ın Ukrayna daki iş anlaşmalarını araştırması için avukatı Rudy Giuliani ile çalışması gerektiğini vurguladığı kaydedilmişti. 

Haberin ardından ABD siyasetindeki Demokratlar , iddianın doğru olması durumunda  Trump  ın siyasi rakibine zarar verme peşinde olduğunu belirterek , ABD başkanına tepki göstermişti.

Trump , söz konusu iddialar üzerine Zelenskiy ile yaptığı görüşmenin tamamen usullere uygun olduğuna işaret ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 2 =