Bakan Kasapoğlu, 'Beraber Yürüyelim' etkinliğinde

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem  Kasapoğlu  , Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Herkes İçin Spor (HİS) Federasyonunun düzenlediği "Beraber Yürüyelim"  etkinliğinde  yürüyüş yaptı.

haber7
0

Bahçelievler semtindeki Aşkabat Caddesi nden (7. cadde) başlayan yürüyüş Anıttepe Tesisleri nde sona erdi.

Yürüyüşe  Bakan   Kasapoğlu  nun yanı sıra eşi Betül  Kasapoğlu  , AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin , sanatçı Haluk Levent , Bakanlık çalışanları , genç gönüllüler ve diğer yetkililer katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem  Kasapoğlu  , yürürken yaptığı ilk konuşmasında , etkinliği düzenleyen Herkes İçin Spor Federasyonunun yetkililerine teşekkür ederek , "Hareketliliği arttırma hem zihinsel hem de bedensel sağlık açısından önemli. Spor engel tanımaz." dedi.

"Bugün tüm Türkiye yürüyor." diyen  Bakan   Kasapoğlu  , şöyle devam etti:

"Sağlık , dostluk , kardeşlik için yürüyor. Spor demek  Beraber  olmak demek , sağlık demek. Hem zihinsel hem de fiziksel anlamda biz de Gençlik Spor Bakanlığı olarak toplumumuzu spor yapan bir toplum yapmak için teşvik ediyoruz. Yürüyerek düşünmek , yürüyerek sohbet etmek mümkün. Çok güzel bir etkinliği tüm dostlarla  Beraber  gerçekleştiriyoruz."

Mehmet Muharrem  Kasapoğlu  , Anıttepe Tesisleri nde de etkinliğe katılanlara bir konuşma yaptı.

Kendileriyle yürüyen herkese teşekkür eden  Kasapoğlu  , "Bizimle birlikte yürüyen halkımıza , federasyona ve gençlerimize teşekkür ediyorum. Hedefimiz , sporu günün bir anında yapabileceğimiz bir alışkanlık ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 8 =