Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin  Altun  , Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) ABD kamuoyu için oluşturduğu tehlikeye işaret etti.

haber7
0

Altun , Twitter hesabından tüm dünya için bir tehdit olan FETÖ’nün ABD’de  Amerikan  halkının vergilerinin aktarıldığı sözleşmeli (charter) okullar ve sistemi manipüle ettiği yasa dışı yöntemler aracılığıyla karanlık faaliyetlerini sürdürdüğünü anlatan İngilizce bir video paylaştı. Fahrettin  Altun  paylaşımında , “Sevgili Amerikalılar! FETÖ’nün yalnızca Türkiye’nin bir problemi olduğuna inanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bu şer örgüt ,  Amerikan  vergi mükelleflerinin ödediği vergileri zimmetine geçirdiğinden beri sizin de çok büyük bir sorununuz. Dikkat edin; her yerdeler” ifadelerini kullandı.

"FETÖ elebaşı Gülen şeytani bir ağı yönetiyor" Söz konusu videoda , kötücül siyasi ajandasını gerçekleştirmek için dünyayı yok etmeye kararlı  FETÖ  elebaşının Pensilvanya’da yaşadığı ve tüm dünyaya yayılan şeytani ve suça bulaşmış bir ağı kılcal damarlarına kadar kontrol ettiği belirtiliyor. FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’da Türkiye’de darbe girişiminde bulunduğu , sivilleri katlettiği , parlamentoyu bombaladığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunduğu anlatılan videoda , terör örgütünün kötü niyetli faaliyetlerinin Türkiye ile sınırlı olmadığı vurgulanıyor. ABD’deki  FETÖ  ağının düşünüldüğünden daha etkili olduğuna işaret edilen ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =