THY'den yeni karar! Sefer sayısı artıyor

Türk Hava Yolları(THY) 'Melekler Şehri' olarak da anılan Los Angeles hattında özellikle transit yolcu sayısındaki artışa paralel ,  Sefer  sayısını da artırma kararı aldı.

haber7
0

Los Angeles hattında 8 yılda 1 milyon 734 bin yolcu taşıyan  THY  , bu hatta haftada 7 olan  Sefer  sayısını 14 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla 11 e çıkarma kararı aldı.THY , Los Angeles hattında İstanbul aktarmalı İran , İsrail , Lübnan , Hindistan , Ürdün , Suudi Arabistan’dan transit yolcularda ilk sıralarda yer alıyor.

İstanbul Havalimanı , doğu ile batı yı birbirine bağlarken , hub(bağlantı merkezi) olarak ağırladığı yolcu  sayısı  da hızla artıyor. İstanbul Havalimanı ile beraber Türk Hava Yolları nın transit yolcu  sayısı  da dikkat çekici rakamlara ulaştı. İstanbul aktarmalı uçan yolcu sayısındaki artış 265’i uluslararası olmak üzere dünyanın 126 ülkesindeki 315 noktaya uçan Türk Hava Yolları’nın transit yolcu  sayısı  8 ayda yüzde 8 ,5 artarak 16 milyona yükseldi. Türk Hava Yolları , transit yolcu potansiyelinin en yüksek olduğu uçuş noktalarından biri olan Los Angeles hattında özellikle transit yolcu sayısının artması ile beraber bu hatta  Sefer  sayısını artırma kararı aldı.THY , haftada 7  Sefer  olan İstanbul – Los Angeles – İstanbul seferlerini , 10 Haziran 2020 tarihi itibarıyla haftada 10 , 14 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla 11  Sefer  yapacak. 8 yılda 1 milyon 734  bin yolcu taşıyan THY bu yılın ilk yarısında ise bu pazarda 112 bin yolcu ağırladı.  Uçağın büyük çoğunluğu transit yolculardan    Türk Hava ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 6 =