Engelli vatandaşlardan CHP Genel Merkezi önünde açlık grevi

Adana’da  Engelli  vatandaşların kullanımına açılacağı sözü verilen gençlik ve spor merkezinin açılmadığını iddia eden iki  Engelli  vatandaş ,  CHP   Genel   Merkezi   önünde   açlık   grevi  başlattı.

haber7
0

Adana’da  Engelli  vatandaşların kullanımına sunulmak üzere açılması sözü verilen gençlik ve spor merkezinin açılmadığını iddia eden  Engelli  Celal Karadoğan ve Ramazan Uçar ,  CHP   Genel   Merkezi  önünde açlık grevine başladı. Adana’dan gelerek  CHP  önünde açlık grevine başlayan Celal Karadoğan , Adana’daki Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü’nün kurucularından olduğunu dile getirdi.  CHP  önünde İHA’ya açıklamalarda bulunan Karadoğan , "Adana dan Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü adına buradayız.  CHP   Genel  Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu nun 12 Mart 2017 tarihinde temelini attığı , Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübünün yüzde 70 ini kendi kaynaklarıyla tamamladığı gençlik merkezinin açılamaması üzerine buradayız” dedi.“Engelli sporcuların üç yıldır Seyhan Belediyesinden yakıt alarak kullandığı aracın yakıtını kesti”

Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay’ın  Engelli  sporcuların üç yıldır Seyhan Belediyesinden yakıt alarak kullandığı aracın yakıtını kestiğini iddia eden Karadoğan , "31 Mart seçimlerinden sonra Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay hiçbir gerekçe göstermeden  Engelli  sporcuların üç yıldır Seyhan Belediyesinden yakıt alarak kullandığı aracın yakıtını kesti. Bu sebeple yaklaşık 4 ,5 aydır  Engelli  arkadaşlarımız evden çıkamıyorlar , antrenmanlarına gidemiyorlar. Daha da fenası 1 ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 5 =