Fenerbahçe'den Avrupa'da çifte zafer

Atletizm  Avrupa  U20 Şampiyon Kulüpler Kupası'nda Türkiye'yi temsil eden Fenerbahçe , erkekler ve kadınlarda şampiyonluğu kazanarak  çifte  sevinç yaşadı.

haber7
0

Portekiz in Leiria kentinde yapılan  Avrupa  U20 Şampiyon Kulüpler Kupası yarışmaları  Fenerbahçe  nin üstünlüğüyle sona erdi. A Grubu nda sekizer takımın şampiyonluk için yarıştığı kupada sarı-lacivertli kulüp , 2014 yılından sonra bir kez daha çifte şampiyonluk yaşadı.

Yarışmalarda erkekler müsabakalarını 119 puanla tamamlayan  Fenerbahçe  nin ardından İngiltere den Blackheath Bromley Harriers 111 puanla ikinci , İspanyol Playas de Castellon da 109 puanla üçüncü sırayı aldı. Kadınlar yarışmalarında ise sarı-lacivertli ekip 112 ,5 puan toplarken , Çek ekibi Olymp Brno 103 puanla ikinciliği aldı. Erkeklerde Berke Akçam (400m engelli) , Yunus Emre Gümüş (uzun atlama) , Ayetullah Aslanhan (3000 metre) , Batuhan Çakır (üç adım) , Alperen Karahan (gülle) , Burak Dertli (disk atma) ve Mehmet Kaş (çekiç atma) ilk sırayı elde eden isimler olurken , sarı-lacivertli atletler dört ikincilik , bir de üçüncülük yakaladı. Kadınlar yarışmalarında ise Mizgin Ay (200 metre) , Emine Akbingöl (3000m) , Pınar Akyol (gülle atma) , Özlem Becerek (disk atma) , Esra Türkmen (cirit atma) ve 4×100 bayrak takımı birinci sırayı aldı. 200 metreyi kazanan Mizgin Ay , bu daldaki en iyi derecesini de 23.76 dan 23.56 ya indirme başarısı gösterdi. Fenerbahçe , böylece kadınlarda yedinci kez , erkeklerde ise üçüncü kez U20 yaş grubunda  Avrupa  kulüpler şampiyonluğuna ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 6 =