Kayseri'de yakalanmıştı! 4 ay sonra kan donduran detaylar ortaya çıktı

Kayseri’de yakalanan DEAŞ emiri Suphi Huveytli’nin terör örgütünün üst düzey emirlerinden olduğu  ortaya  çıktı. Bin 500 araç ile 30 bin DEAŞ’lı teröristin bağlı olduğu Huveytl

haber7
0

Kayseri’de yakalanan DEAŞ emiri Suphi Huveytli’nin (48) örgütün üst düzey emirlerinden olduğu  ortaya  çıktı.  Kayseri  Emniyet Müdürlüğü Terör ve İstihbarat şubelerinin ortak operasyonu ile gözaltına alınan 4 DEAŞ’lıdan Suphi Huveytli’nin örgütün Musul , Telafer , Beac ve Sincar’ı kapsayan bölgelerinden sorumlu emiri olduğu tespit edildi. 4 ay önce Kayseri’de yaşayan oğlunun yanına gelen Kuzey Iraklı emirin , 2007 yılında Irak El-Kaide’sine katılarak örgütün Cezira Mektebi isimli askeri kampında eğitim aldığı öğrenildi. 2013’te Irak polisi tarafından yakalanan Suphi Huveyt’linin kaldığı Mükafahat İrhab cezaevi DEAŞ’lı teröristler tarafından basıldı.

DEAŞ KURTARIP EMİR YAPTI

DEAŞ’lı teröristlerin cezaevini basması sırasında görevli olan gardiyanlar , cezaevindeki mahkumları öldürüp kaçtı. Açılan ateşte yaralanan ve cesetlerin altında kalarak kurtulan Suphi Huveytli , DEAŞ’lı teröristler tarafından kurtarılarak tedavi ettirildi. Suphi Huveytli DEAŞ lideri Bağdadi tarafından emir ilan edilerek , örgütün silah ve mühimmat ve sorumlusu yapıldı. Suphi Huveytli ile birlikte yakalanan DEAŞ’lı terörist Refik E. ifadesinde “Suphi büyük bir emirdir , Ebu Muhammed kod adını kullanır. Musul , Tefafer , Beac ve Sincar bölgelerinden sorumluydu” dedi.

...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
8 + 1 =