Çocukluk hayalini köyünde gerçekleştirdi... İlgi odağı oldu

İstanbul'da memleketi Bartın'a dönüş yapan emekli fotoğrafçı İsmail Yıldız , çocukluktan beri  hayalini  kurduğu evi  köyünde  1 yılda inşa etti. Ailesiyle birlikte yaptığı evde yaşayan Yıldız'

haber7
0

İstanbul’dan memleketi  Bartın  Ulus ilçesi Köklü köyüne geri dönen emekli fotoğrafçı İsmail Yılmaz (59) , çocukluk hayali ahşap evi 1 yılda tamamladı. İsmail Yılmaz şimdi eşi ile birlikte emekliliğin keyfini çıkarıyor. Ahşap ev mimarisi ile köye gelen turistlerin ilgisini çekiyor.

Eşi Gül Yılmaz ile birlikte 30 yıl İstanbul’da bulunan ve bir firmadan 10 yıl önce fotoğrafçı olarak emekli olan İsmail Yılmaz , doğup büyüdüğü baba toprağı Ulus ilçesine bağlı Köklü köyüne yerleşti. İsmail Yılmaz , köyde bulunan ve kendisine ait 6 dönümlük arazide  hayalini  gerçekleştirmeye karar verdi. 

Kendi başına hiçbir usta çalıştırmadan tabana yığma taş , üst tarafını karkas odunlarla yapan Yılmaz , hiçbir plan proje olmadan 1 yılda ahşap evi yapmayı başardı. Küre Dağları Milli Parkı’nın eteklerinde bulunan 1+1 evinde mutlu bir yaşam sürdüren İsmail Yılmaz , köye gelen turistleri de ağırlıyor. Değişik mimarisi sayesinde herkesin dikkatini çeken ahşap evde hatıra fotoğrafı çektiriyorlar.

İsmail Yılmaz eşiyle birlikte evin manzarasında çaylarını keyifle yudumluyor. Ayrıca Yılmaz evin yapımı sırasında dereden getirdiği ve kullanmadığı bazı taşları da elmasla oyarak , taş saat yaparak , evin duvarlarına da astı.

İstanbul’da çalışırken sürekli köy özlemini duyduğunu belirten ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
5 + 1 =