Bakan Çavuşoğlu Guterres ile 'evlat nöbetindeki aileleri' görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun BM Genel Sekreteri  Antonio Guterres  ile görüşmesinde çocukları terör örgütü  PKK  tarafından dağa kaçırılan ve HDP Diyarbakır il binası ön&

haber7
0

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu nun ,  Birleşmiş Milletler  (BM) Genel Sekreteri  Antonio Guterres  ile görüşmesinde , çocukları terör örgütü  PKK  tarafından dağa kaçırılan ve HDP Diyarbakır il binası önünde çocuklarına kavuşmak için bekleyen annelerin durumunu da gündeme getirdiği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre  Suriye  , Kıbrıs ve bölgesel konuların görüşüldüğü toplantıda Çavuşoğlu , çocukları terör örgütü  PKK  tarafından dağa kaçırılan ve HDP Diyarbakır il binası önünde çocuklarına kavuşmak için bekleyen annelerin durumunu da gündeme getirdi.

Çavuşoğlu nun  Guterres  e uluslararası kuruluşların , sivil toplum kuruluşlarının konuya ilgi göstermediğini , bu olay yokmuş gibi davrandığını ilettiği öğrenildi.

BM 74. Genel Kurulu Görüşmeleri öncesi bugün BM Genel Merkezi nde  Guterres  ile bir araya gelen Çavuşoğlu , görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada , faydalı bir görüşme yaptıklarını ,  Suriye  ve anayasa komitesi gibi birçok konuyu ele aldıklarını söylemişti.

Bakan Çavuşoğlu , anayasa komitesinin ne zaman açıklanacağına ilişkin bir soruya ise "(BM  Suriye  Özel Temsilcisi) Geir Pedersen pazartesi Şam a gidecek ve rejim ile görüşecek. Bu toplantıdan sonra anayasa komitesini ne zaman açıklayacağımızı söyleyebiliriz." yanıtını ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
7 + 1 =