İstifa eden İBB genel sekreter yardımcısı bakan yardımcılığına atandı

Ekrem İmamoğlu'nun  İBB  Başkanı seçilmesinden ardından bulunduğu  İBB   genel   sekreter  yardımcılığından istifa  eden   Adil Karaismailoğlu  , yeni göreve atandı. Karaismailoğlu , Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayınlanan kara

haber7
0

Ekrem İmamoğlu nun İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı seçilmesinin ardından göreve başladığı 28 Haziran tarihinde  İBB   genel  Sekreteri Hayri Baraçlı ve  genel   sekreter  yardımcıları Muzaffer Hacımustafaoğlu , Mevlüt Bulut , Süleyman Karalı , Nihat Macit , Çağatay Kalkancı , Eyyüp Karahan ,  Adil Karaismailoğlu  ve Hukuk Müşaviri Ali Karaaslan ortak bir açıklama yaparak kendi istekleri ile görevlerini bıraktıklarını duyurmuşlardı. 

İstifa  eden   genel   sekreter  yardımcılarından  Adil Karaismailoğlu  , Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan  tarafından Ulaştırma ve Altyapı  bakan  Yardımcılığı na atandı. Karar Resmi Gazete de yayımlanan kararnamede şu ifadeler yer aldı:

"Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı  bakan   yardımcılığına  , 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince  Adil Karaismailoğlu  atanmıştır"

 

Yedi Gündem Abone Ol

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 9 =