"Hassan Bin Sabit Sinema Akademisi" öğrencilerine sertifika

Siyer Vakfı ile Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Yarışması bünyesinde , Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın katkılarıyla çalışmalarını yürüten "Hassan Bin  Sabit   Sinema  Akademisi"nin beşinci d&oum

haber7
0

Fatih Belediyesi Ali Emiri Efendi Nikah Salonunda gerçekleştirilen törenle , akademide 9 ay eğitim alan genç sinemacılara sertifikaları verildi.

Törenin açılışında konuşan Akademi Koordinatörü Cemil Nazlı , destekleri için başta Gençlik ve Spor Bakanlığı olmak üzere , tüm öğrencilere ve eğitmenlere teşekkür etti. Törene katılanlardan Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim , Araştırma ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Muhammed Ecevit Carti , Gençlik Projeleri Destek Programının 2012 de başladığını hatırlatarak , şunları kaydetti:

"Hayatın her alanına hitap eden tüm projelere destek veriyoruz. Özellikle son yıllarda sivil toplum kuruluşlarına yönelik desteği artırmaya çalıştık. Memnuniyetle de bunun sonuçların almaya başlıyoruz. Mesela kitap kafe projeleri Türkiye çapında yaygınlaştı. Gençlerimizin nezih bir ortamda , ücretsiz ikramlar eşliğinde kitap okuyabilecekleri bir kültürel cazibe merkezi oluşturmaya çalıştık. Gençlik merkezlerine de bakanlık olarak destek veriyoruz. Bizim aslında anlatacak birçok hikayemiz var ama bu toprakların hikayelerini , bu toprakların çocuklarının gözüyle anlatmak biraz marifet. Bu anlamda bu çalışmayı son derece başarılı buluyorum."

"GENÇLERE GÜVENİYORUM"

Programda  sertifika  veren Siyer Vakfı Kurucu Başkanı ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
3 + 2 =