Türkiye ağlamıştı... Minik Leyla'nın ölümüyle ilgili önemli gelişme

Bayram ziyareti için gittiği dedesinin köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cesedi bulunan  Leyla  Aydemir’in ölümüne ilişkin haklarında dava açılan biri tutuklu 7 kişinin yargılanmasına yarın başlanac

haber7
0

Ağrı da , bayram için gittiği dedesinin köyünde kaybolan ve 18 gün sonra cansız bedeni bulunan 4 yaşındaki  Leyla  Aydemir in ölümüyle  ilgili  haklarında dava açılan biri tutuklu 7 sanık , yarın hakim karşısına çıkacak.

Nihat ve  Şükran Aydemir  çiftinin 15 Haziran 2018 de bayram ziyareti için gittikleri Bezirhane köyünde kaybolduktan 18 gün sonra cansız bedenine ulaşılan kızları  Leyla  Aydemir in ölümüyle  ilgili  biri tutuklu 7 sanığın yargılanmalarına ,  Ağrı  1. Ağır Ceza Mahkemesinde yarın başlanacak.

Duruşmaya baba Nihat Aydemir in kuzeni , tutuklu sanık M.A. Aydemir ile tutuksuz 6 sanığın da katılması bekleniyor.

Yarın ilk kez hakim karşısına çıkacak sanıklar hakkında  Ağrı  Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede , baba Aydemir in "Mamis" olarak bilinen kuzeni M.A. Aydemir , kardeşleri Y. ve M. Aydemir , B.D , eşi H.D , Y.A. ve eşi A.A. hakkında "çocuğa ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye karşı kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet , "iştirak halinde kişiyi hürriyetinden yoksun kılma" suçundan da 14 er yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İDDİANAMEDEN

Tanık olarak dinlenen bir çocuğun fotoğraflarından teşhis ettiği M.A. Aydemir in  Leyla  yı kaçırdığını söylediğine yer verilen iddianamede , ayrıca gizli tanık "Yiğit"in de ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
4 + 8 =