Bunu yapan insan olamaz: Çuvallarla denize atmışlar

Sakarya'nın Karasu ilçesinde Sakarya Nehri'nin Karadeniz'e döküldüğü yerde ,  Çuvallarla  atılmış  tavuk  ölüleri iş yeri sahiplerince toplandı.

haber7
0

Sakarya Nehri nin Karadeniz e döküldüğü Yenimahalle mevkisinde , çuvallara konularak denize atılmış tavukları gören işletme sahipleri tekneyle  denize  açılarak  tavuk  ölülerini topladı. 

Karasu Su Ürünleri Kooperatifi Başkan Yardımcısı Ali Osman Karaman , gazetecilere yaptığı açıklamada ,  tavuk  ölülerinin nehrin yakınında bulunan  tavuk  çiftliklerinden çuvallara konularak atıldığını iddia etti. Teknesiyle  tavuk  ölülerini topladığını belirten Karaman , şöyle devam etti:

"Tavuk ölüleri yüzünden , her tarafı sinek ve kurtlar sardı. Bu tavukları kimsenin nehre atmaya hakkı yok. Bizim gelecek nesillerimizi kirletmesinler ve lütfen herkes çevreye duyarlı olsun. Biz sabahleyin tekneyle nehrin üzerinden  tavuk  ölülerini topladık ve belediyenin ekipleri alarak kireçli kuyuya gömecek."  

Yenimahalle Muhtarı Ali Beyaz ise bu olayın her yıl 2-3 kez tekrarlandığını aktararak şunları söyledi:

"Nehir kenarında bulunan  tavuk  ve yumurta çiftliklerinde ölen tavukları toprağa gömmek yerine en kısa yerden nehre atıyorlar. Bunların tespiti yapılamadığı için cezai müeyyide uygulanamıyor. Burası turistik bir yer olduğu için gelen misafirler burada koku ve sinek yüzünden bir çay bile içemeden gidiyor. Görüldüğü gibi hala nehirde ölü tavuklar  denize  doğru akıyor. Bu çiftliklerin bir an evvel tespit edilip bunlara gereken ...

Haberin devamını okumak için TIKLAYINIZ


Paylas
Yorum Yaz
9 + 5 =